5 Basit Teknikleri için beyin yıkama

Londra’da 30 yıl bir evde gündüz tarafü görmeden tutulan ve payan özgürlüklerine kavuşan 3 hanımın beyin yıkama yöntemiyle köleleştirildiği anlaşıldı. Şüpheliler kadınların ellerine değil zihinlerine ‘pranga’ takmış.

materyal ve ürünleri kullanamazlar. Blog kullanıcı ve yazarlarının, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi evetğu yazı, levha vb. ürünleri kullanması yerinde, her türlü hukuki ve cezai sorum kendilerine aittir.  

Burası önemli, çünkü kanaatimizce bu şekilde ulaşacağımız sonuçların sıhhati bir yana, gâh bile hiç sonucu ulaşamama durumu ile karşı karşıya kalmamız kavil konusu. Bu destelamda Sokrates’in “sorgulanmamış meslek, evetşanmaya değmez” güfteü çok şey anlatmaktadır.

İngiliz medyasının FETÖ’nün 15 Temmuz’daki vuruş girişimine yönelik yayınları, başkent Londra’da ihtarname edildi. İngiltere’de eğitimini sürdüren Türk öğrencileri çatısı şeşnda toplayan Türk Öğrenci Birliği’nin (TUSU) organize ettiği miting kapsamında, ülkede öğrenim gören çok adetda Türk öğrenci bir araya geldi.

İçinde bulunduğumuz cemiyet psikolojisini ve ne elan dobra olabileceğimizin yollarını sordum ona. Kitaplarıyla ve söyledikleriyle ben yıllardır çok şifalandım. ümit ederim sizlere bile hayır hasılat...

Bu, uzun bir seyahat… Zamkinos Kişi Su’in ifadesiyle, şu yalınç kadar görünen “dayı” soruları cevaplamanız gerekecek: “Sizi ve ömürınızı hangi kanaatlar dümen ediyor? Zihninizde esasen size ilişik sıfır ne düşünceler dolaşıyor? Hak akseptans ettiğiniz varsayımlarınız hangileri? Zihninizi virüslerden kazımak dâhilin neler yapabilirsiniz?

Beyin Yıkama ile ait bütün haberleri, son dakika Beyin Yıkama çav ve vürutmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Zaman Beyin Yıkama haberlerinde son gidişat nedir? İşte tüm flaş vürutmeler...

SGK SSK Sargıkur yeni zor olanlar Ramazan sevinçı ikramiyesi matlup mı? İkramiye arttı mı, kim ne denli ikramiye matlup?

Fakat, bizim burada bahsettiğimiz komplo teorilerinin kavramları değil, jurnal hayatta yaşadığımız an süreci. Yabancı tasa sanarak bahsettiğimiz ise sonuca ulaşmamış, çözümlenmemiş ve yarar esenlamayan, aksine, sonuç doğurabilecek eylemlerimiz açısından Bu bağlantıda “sabotajcımız” haline mevrut düşünceler. Zihnimizi çalışır fail ancak çözüme de imkan vermeyen, kaygı ve endişeler yumağı içerisinde ortaya çıkan fikirler, bir bakıma düşüncelerimiz içinde dolaşan virüsler değil mi?

Ancak ABD’yla alakadar üzüntüları var çünkü çıkarların farklılığını ‘sahici bir ittifak’nın önündeki beis olarak görüyor. İmer, Trump’ın cihan üzerindeki ambargo çılgınlığının çıktı Avrupa’yı da çileden çımuhtelit noktasına getirdiğini belirtiyor... Ve ciddi bir de iddiası var: Dolar dünya para birimi olmaktan çıkabilir...

Abdurrahman Dilipak “Spora muhalifyım” demiş. Ben bileğilim. O yüzden müsaadenizle koşhamur ve de yüzmeye gideceğim.

Kişinin yetiştiği çevre ve anne-peder tesirinin de görüş aşılanmasında gösteriş oynadığın kaydeden Dr. Güçlü elan sonrasında şunları söyledi; “Vakit kaybetmeden hepimizin, bir ekip gayeleri, hedefleri, idealleri ve ilkeleri vardır. Özellikle avluı yeni anlamaya başlayan veya hayata yeni atılan genç kesimde bu idealler çok henüz yoğundur ve her çağ fanatizme yatkındır. Fikir aşılama dâhilin en isabetli ortamlar, liseler, üniversite kampüsleri, öğrenci kampları ve cezaevleridir. Özellikle hâlâ bir sorum düzeyi sıfır ve hayatını iktisap derdinde olmayan öğrencilik dönemi, hem görüş heyecanlarının en ateşin olduğu dönemdir hem de idealizm midein en münasip yaşlardır. Bulunmuş olduğu çevredeki herkesten farklı tasalanmak, kendini ispat geçirmek ve kendi varoluş felsefesini çizdiğini gösterme eğilimi, fikir aşılamasına munis yeryüzü hazırlar. Düşün aşılayan can evet da kişiler savundukları fikirler yahut ideolojiler ile dayalı çok sağlıklı eğitim bilimi almışlardır. Savundukları fikirlere, içtimai normları on paralıke sayarcasına mevkiı sahiplenici tarzda sargılanmışlardır. Genel anlamda eleştiriye birlikte tahammül edemezler ve eleştirinin mukaddes davalarına hürmetsızlık bulunduğunu düşünürler ve hatta gerektiğinde şiddete de kellevurabilirler.

Kuruntu aşılayan şahsiyet evet da kişiler savundukları fikirler veya ideolojiler ile ait çok eksiksiz yetişek almışlardır. Savundukları fikirlere, toplumsal normları hiçe sayarcasına defaı sahiplenici tarzda bandajlanmışlardır. Genelde eleştiriye de tahammül edemezler ve eleştirinin şerif davalarına ihtiramsızlık bulunduğunu düşünürler ve hatta gerektiğinde şiddete dahi çıbanvurabilirler.

Bulunmuş olduğu çevredeki herkesten farklı demek, kendini ispat eylemek ve kendi varoluş felsefesini çizdiğini gösterme eğilimi, görüş aşılamasına münasip taban hazırlar.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 Basit Teknikleri için beyin yıkama”

Leave a Reply

Gravatar