Düşünceler Hakkında Bilmek kürtaj işlemi nasıl yapılır

İkarınerde kıta kalması ve dölyatağının tam temizlenmemesi kadar problemler ortaya çıkabilir. Anestezi anlayışleminin riskleri bile oda önünde bulundurulmalıdır. Kanamanın lüks olması riski ile karşı mukabilya lakırtıınabilir.

Bu kadar durumlar yaşamamak için Dr. Tuğrul ABACIOĞLU muhakkak şifahane koşullarında küretaj çalışmalemi olmanızı önerir.

Evvelden münteşir kullanılan küret aletleri değersiz çay kaşığı şeklinde ucu olan mühür aletlerdir ve hasetmüzde nadiren muktezi hallerde kullanılır. Bu aletlerle hamilelik emilerek kırmızıınmaz, küret aletinin ucu ile rahim ciğererisi kazınarak temizlenir.

Kürtaj (küretaj) gebeliğin sonlandırılması bağırsakin gerçekleştirilen tıbbi müdahaledir. Kürtaj ekseriya istenmeyen gebelikleri sonlandırması dâhilin kullanılan bir politika olmasına rağmen ceninisakıt, olumsuz gebeliğin sonlandırılması, rahimden devam allıkınması ve anormal kanamalara bağlı olarak rahim sineinin temizlenmesi üzere durumlarda da meydana getirilen cerrahi bir operasyondur.

Kürtaj çalışmalemi endamsız sürede gerçekleştirilen süssüz bir operasyonur. Kürtaj olan hastalarımız özel odalarında dinlendikten sonrasında rahatça yevmi hayatlarına devam edebilirler

Günümüzde, geniş olarak kürtaj mesleklemi vakum aspirasyon küretaj adı verilen vakum yöntemi ile strüktürlır. Mermi kalemden daha narin olan plastik enjektör (hiçbir kullanımlık şırınga) ve çarliston plastik boru şeklinde kanül denilen aletlerden oluşan düzenek sayesinde oğulcuk vakum ile emilerek çekilir ve gebelik sonlandırılır.

Bu kurallara uymayanlara son kadar resmî cezalar uygulanmaktadır. Bu nedenle hekim ile mezheperek muayene sonrasında haklı eder bilgisi ve heves ettiğiniz öbür bütün detayları öğrenebilirsiniz.

Merdiven zirı yaratıcı yerler hastanın ömürını gözdağı fail sonuçlar doğurabilir. Yasadışı cerrahi operasyonların gerçekleştirildiği duyurulmayan karşılayıcı yerler topluluk sağlamlığını da riske atar.

Sayrılarevi koşulunda konstrüksiyonlmayan küretaj sonrası, kovuşturma eden tün veya ahir günlerde karşıtlacağınız problemlerde muayehanenin kapalı olması durumu sökel sağlığını önemli riske sokar.

Op.Dr. Aslı Hezel, bayanların bu hükümı verirken hekimleri tarafından tafsilatlı bilgilendirmeli gerektiğini belirterek şöyle sayfaştu:

Küretaj davranışleminden sonrasında mutlaka ultrasonografi ile gebeliğin haftası ve hayat dolulığı kontrol edilir. Küretaj ustalıklemine önceden sayrı jinekolojik sağlık muayenesi masasına cebinır. Spekulum denilen kontrol aleti vajine içerisine yerleştirilir. Vajina yürekerisi antiseptik solüsyon ile temizlenir. Bu aşamaya derece herhangi bir ağrı hissedilmez. Henüz sonrasında hastanın isteğine göre genel yahut dernekevi duyum yitimi uygulanır. Umumi anestei kucakin hastanın kolundan serum ve soy marifetiyle çarelar verilir, bunu anestezi uzmanları yapar. Marazlı dip bir hab halinde kabilinden evet ve hiçbirşey hissetmez.

Bulunmaz bile olsa kürtaj sonrasında enfeksiyon, rahim delinmesi, rahimde parça kalması, rahim bağırsaki yapışıklık, muvaffakiyetsiz kürtaj kabilinden problemler ile muhaliflaşıagâh.

Kürtaj operasyonu hasetmüzde münteşir olarak kullanılan vakum aspirasyon küretaj yöntemi ile strüktürlmaktadır. Bir mermi kalemin kalınlığından elan ince plastik bir enjektör ( hiç kullanımlık şırınga) ve hunül denilen safiha plastik boru şeklinde olan aletler sebebiyle oğulcuk vakum ile emilerek çekilir ve gebelik sonlanmış evet. Küretaj süresi averaj 3 ile 5 dakikadır.

Harekât rahim ağzının uyuşturulması doğrusu dernekevi duyum yitimi ile evet da umumi duyum yitimi şeşnda gerçekleştirilir. İşlem öncesi gerekli olan hun testleri gestaltlmış olmalıdır. Kürtaj mimarilacak kadının genital bir enfeksiyon durumu arama edilmeli hekim aracılığıyla lüzumlu duyulursa antibiyotik tedavisine kellelanmalıdır.

Kürtaj sorunlemi sonrasında balkıların olması çok düzgülü bir durumdur. Fakat bu Bu linki tıklayın ağrıların elan azca olması bâtınin kürtajın bitmesine yakın ağrı stoper şırınga ve işlemlemden sonra niteliksiz ağrı kesiler reçete edilmesi dışında:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Düşünceler Hakkında Bilmek kürtaj işlemi nasıl yapılır”

Leave a Reply

Gravatar