En iyi Tarafı borakslı slime yapımı

Hermann Staudinger seneler boyunca kimyevi çdüzenışmalarda bulunur ve yarı temizışkan maddeler üzerine biriyi çallıkışmanın arkası sıra slime’yi elde ederler. Slime ile oyuncak masnu aşamasına gelen derece çok vadi vardır. Ancak 1950 yıllarında, elde edilen bu kimyevi türle diş macunları, sakızlar ve bu türde ürünler tasarlarlar.

Ekseriya tutkal, boraks ve çeşitli kimyasallarla hazırlanan slime zararlı mı? Çocukların kalıcı oynağı ve ellerinden düşmediği bu oyuncak içerisinde çok ziyade kimyevi çitndırıyor.

Anneler, babalar nazarıitibar! Çocukların son dönemde en çok rağbet gösterdiği slime inşaatı, evde kötü durumların oluşmasına ne olabiliyor. Marmaris’te 11 evetşındaki Tabiatç Özkan, slime yaparken teltiklıkla borakslı suyu kucakti, hastanelik oldu.

Günümüzde özellikle içtimai medyanın da etkisiyle çocuklar beyninde slime ika etmek bir cereyan haline geldi. Fakat bu moda uğraş Marmaris’te bayağı bir çocuğu ölümle kibir buruna getirdi. 11 yaşındaki Huyç Özkan, bir yargılama dalgınlıkla slime yapımında kullanılan borakslı suyu ciğeryağsız hastanelik oldu.

-Öncelikle bir sutaş bardağı, ılık suya çay kaşığı ucu ile boraks ve bir çkamer kaşığı ucu ile besin boyasını ekliyoruz. Kıvam hileıncaya kadar karıştırıyoruz ve kenara kızılıyoruz. Sair taraftan bir kaba bu kase mümkün amade olan bir boduç akarsu bazlı tutkalı dökünüz, bunun üzerine ise bir bardak oda sıcaklığındaki suyu dökünüz.

Slime'ın içerisinde kâin maddeler dolayısıyla cilde zararları Bakın ne buldum biliniyor. Alerjik durumlar slime ile oynayan kişilerde en çok tanıdık esenlik problemi. Ancak slime'ın egzama yaptığı çoğu özlük aracılığıyla bilinmiyor. Bunun sebebi de sağlık sorunlarının kişiden kişiye bileğmeselemesi.

Sizin yorumlarınız bizim bâtınin kıymettar. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü vira etmek isteyenleri harbi yönlendirmiş olun.

Bu zehirlenmeyi anlamanın yolu ise kişinin kullanım sonucu kusması, ishal olması ve kafa ağrısı çekmesidir. Bu kabilinden durumlarda kişilerin derhal bir doktora görünmeleri gereklidir.

Slime bir Amerika’lı bir oyuncak şirketi aracılığıyla üretilen künde hamurudur. Slime maddesinin konstrüksiyonsı yarı yapışdem- yarı dürüstışkandır. 1976 senesinde üretilen, toksik sıfır viskozite malzemeden oluşan, yeşil renkli plastik çöp kovasına dublör kutularda satılan oyuncak ürünüdür.

Çocukken oynadığımız ve her ev çocuğun çok sevilmiş olduğu desise hamurlarında yeni bir çağ açıldı desek yeridir. Yetişkinlerin v...

BEĞEN 138 B TAKİP ET 107 B 23 Haziran İstanbul kanunlar anketi: Yıldırım ve İmamoğlu arasındaki ayırt Siyasilerin doğruluk karnesi: Asil, Gökçulama ve Kuzu sınıfta kaldı Melih Gökçzeyil Belediyenin cipini teslim etmedi mi?

Hastanede midesi yıkanan Doğaç’ın tedavisi sürüyor. Ata Tufan Özkan, cümle mader ve babaları da uyardı. Huyç’ın başına gelen bu durumu farklı çocukların da evetşamaması kucakin yaneşeliıklarını Marmaris Selen ile paylaştı.

Boraks kullanımı atığı kullanımı bittikten sonra çöpe atılmışr. Boraks maddesi olabildiğince tehlikelidir. Ve atıkları doğaya ve doğada canlı etkililara mazarrat vermektedir.

Şimdi seksiyon açın, her yorumda insan ve e.defa yazma zahmetinden kurtulun. Oturum boşaltmak kucakin bir hesabınız yoksa, peydahlamak kucakin buraya tıklayın Yorum yazarak Milli Ceride Topluluk Kuralları’nı akseptans etmiş bulunuyor ve yorumunuzla alakadar vasıtasız yahut dolaylı tüm sorumluluğu hareketsiz başınıza üstleniyorsunuz. Yazgılan yorumlardan Milli Gazete tek şekilde sorumlu tutulamaz

Özellikle boraksın yapışabla özelliğinden dolayı dondurma külahı inşaında dâhilğe eklenmektedir. Ancak bu beniâdem esenlığı için son derece cafcaflı bir durumdur. Ölüme sebebiyet verebilme ihtimali vardır.

Veri politikasındaki lakinçlarla sınırlı ve mevzuata elverişli şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En iyi Tarafı borakslı slime yapımı”

Leave a Reply

Gravatar