Greatest Kılavuzu ankarada gezilecek yerler için

Aynalı parkları, akvaryum, önemli kişilerin mezarları, zamanı müzeler ve sefahat yerleri bile bu listede yan almaktadır. Ankara’evet geldiğiniz dakika sırası ile nerelere gidebileceğinizi liste halinde inceleyelim.

Ankara’da gezilecek yerler listemizde ki sonraki durağımız Esbak Meclis Binası.İttihat ve terakki cemiyetinin binası olan ezelî meclis binası, Türkiye’bile kurulan ilk meclis binasıdır. 1920’de kurulmuş ve Kurtuluş Savaşı üzere birşu denli önemli kararların düzenındığı bu çatı 1981tarihinde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak hizmete açılmıştı.

Ankara’nın en leziz yerlerinden birisi olan Aqua Vega Akvaryum, sadece Türkiye’nin en iyisi değil ayrıca Avrupa’nın en kazançlı ikinci akvaryumu olarak bilinmektedir. Ankara’da gezilecek yerler akvaryumu içinde on binlerce farklı derya ruhlularını ve devasa cesim akvaryumlarını anlamak bağırsakin birgeniş yerden turistler dahi gelmektedir.

Hafta sonu gezmelerinde gidilebilecek özellikle rahatşamları görülmesi müstelzim harika parklardan bir tanesidir.

Augustus tapınağı, Ankara tarihi eserlerinden bir tanesidir. En külüstür tarihi olan Augustus tapınağına özellikle Ankara’nın gezinsel yerlerinden birisidir.

I’ll bookmark your blog and check again here frequently. I am quite sure I’ll learn many new stuff right

Ankara’da gezilecek yerler arasına yeni sertlan Yıldız Ankara Camii ve Külliyesi, özellikleri ve mimari açıdan görüş doldurmasından dolayı çokça suret çekebileceğiniz harika bir mekan sunuyor.Gelin daima birlikte Yıldız Ankara Camii ve Külliyesini henüz yakından teşhisyalım. 

Ankara Kalesini gezmeye gittiğinizde uğramadan dönmemeniz gereken bir dünya de Hangimiz Sevmedik Cafe olup burada mevcut Türkiye’nin Domestik Gazozlarının tadına bakmadan ayrılmayın. 

 Ankara Kalesine gelerek Ankara’nın tümünü 360 aşama görebilir, Ankara’nın görkemli manzarasını seyredebilirsiniz. Ankara’da kolaylıkla gezilecek yerler beyninde mevzi düzlük Ankara kalesi üzerine çektiğimiz vlog izlemeden gitmeyin. 

 şeşndağ belediyesi tarafından restorasyonu meydana getirilen bu mahalle çok henüz adamakıllı bir görünüm almış ve elan canlı görünmektedir. Milli şairimizin taçı rabıta bu mahalle büsbütün müzelerle doludur. Muhsin Yazaroğlu’nun kabri ve Tacettin Dergâhının da isteyenlere kapıları açıktır.

Hafta sonları aileniz ile dinlenmek, harika manzarasında rahatlamak ve harcamak lokma midein gidilmesi müstelzim yerlerden bir tanesidir.

Ankara Namazgâh tepesinde arz saha ülke Tasvir ve Heykel Müzesi tam bir hars merkezi ve konuşma müzesidir. 1930 tarihinde ahaliın hizmetine oluşturulan bu özel müze, 1980tarihinde gene restore edilerek açılmıştır.

Ankara’nın tarihi parklarından biri olan Cahillik Otoparkı, 280.000 metre kare kayranında büyüklüğe sahiptir. Cumhuriyet zamanında bataklıkların olduğu yere kurulan bu otopark eskisine gereğince çok henüz leziz bir haldedir.

Ulus ortalıkında yer vadi kırık dökük şûra binası, bulması zahmetsiz bir yerdedir. İçeriye girdiğiniz ahit Kurtuluş Savaşı’nın hangi şartlarda bapşulduğu ve düşünce strüktürlarak kesinlikle kaleme hileındığını bu müzede maziye gittikçe öğreneceksiniz.

Altındağ ilçesinde mevcut Rahmi Koç Müzesi, 16.yy. da Kanuncu Padişah Süleyman bir zamanlar mamultır. Ankara’nın Bu linkte ilk ve Türkiye’nin de en önemli uran müzesi olan Rahmi Koç müzesi, Türkiye’nin zamanında sanayileşme yolunda attığı adımları eksiksiz bir şekilde göstermekte ve sergilemektedir. 7 dönümlük araziye sahip olan bu müze, 2005 senesinde yaratmaımıza küşadetır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Greatest Kılavuzu ankarada gezilecek yerler için”

Leave a Reply

Gravatar