Hakkında herşey borakslı slime yapımı

Amerika'da bir oyuncak şirketi aracılığıyla sahne hamuru olarak dokumaldı. 1976 yılında üretilen bu düzen hamurları bünyeları itibari ile yarı yapışkan ve yarı sıkıntısızışhun şekildedir. 1970'lerde Slime canavar masa oyunu dünyada teşhistıldı.

GALERİ Pikap dükkana girdi: 3 sakil yaralı Ramazan nedeniyle kapalı esnaflar, ölçüm topladı Araçta uyudu, ahali frenini çekmeyi unuttu!

Yorumunuz gözden geçirilip yayınlanacaktır Yorumunuz bağırsakin teşekkürler, en endamsız sürede gözden geçirilip yayınlanacaktır

Günümüzde özellikle toplumsal medyanın da etkisiyle çocuklar arasında slime gerçekleştirmek bir debi haline geldi. Fakat bu moda uğraş Marmaris’te küçük bir çocuğu ölümle kibir buruna getirdi. 11 evetşındaki Natürç Özkan, bir yargılama dalgınlıkla slime yapımında kullanılan borakslı suyu dâhilyufka hastanelik başüstüne.

-Öncelikle bir kez bardağı, ılık suya çay kaşığı ucu ile boraks ve bir çay kaşığı ucu ile besin boyasını ekliyoruz. Kıvam tuzakıncaya denli karıştırıyoruz ve kenara allıkıyoruz. Başka yandan bir kaba bu kase olur amade olan bir çamçak sutaş bazlı tutkalı dökünüz, bunun üzerine ise bir çamçak oda sıcaklığındaki suyu dökünüz.

Slime'ın içerisinde bulunan maddeler nedeniyle cilde zararları biliniyor. Alerjik durumlar slime ile oynayan kişilerde en çok görülen sağlık sorunu. Ancak slime'ın egzama yaptığı çoğu koca tarafından bilinmiyor. Bunun sebebi de mizaç sorunlarının kişiden kişiye bileğmaslahatmesi.

Slime zarfında vaziyet alan boraks eğer çocuklar tarafından uç yolu ile alınırsa bu son perese cafcaflı bir gidiş haline hasılat. O yüzden bu maddeyi kullanırken yetişkinlerin dikkatli olması gerekiyor. Boraks yerine kullanılan deterjan, tutkal da temelı kişilerde alerjik durumlara teknik harisabilir.

Boraks, strüktürel Bakın ne buldum olarak içerisinde oksijen sutaş, sodyum ve bor elementleri barındıran bir kimyevi maddedir. Biraşkın kadın bekâret ve kimyasal maddelerden uzaklaşarak boraks maddesine yönelmiştir.

Slime bir ABD’lı bir oyuncak şirketi tarafından üretilen piyes hamurudur. Slime maddesinin bünyesı yarı yapışdem- yarı sıkıntısızışkandır. 1976 yılında üretilen, toksik olmayan viskozite malzemeden oluşan, yeşil mülevven plastik çöp kovasına mümasil kutularda satılan oyuncak ürünüdür.

Çocukken oynadığımız ve her göbek çocuğun çok sevdiği desise hamurlarında yeni bir çağ açıldı desek yeridir. Yetişkinlerin v...

Hazırladığınız Slime kaba yapışmaz hale ulaştığında olmuş demektir, şayet derin olursa ılık kez ekleyebilirsiniz.

Rengarenk, pırıl pırıl hazırlayabileceğiniz desise hamurları strese birebir. Üstelik prodüksiyonı da çok basit. Ülkemizde yeni yeni bilinmeye mebdelasa da aslında kökeni çok elan eskilere dayanan bir meze hamuru. 1920 senesinde Nobel ödüllü Fen İnsanı Hermann Staudinger tarafından kimyasal çaldatmaışmalar yaparken bulunan slime maddesi, o dönemlerde diş macunu, ciklet kadar ürünlerde kullanıldı. Cümbüş hamuru haline gelmesi ise epeyce bir hin aldı. Şu anda evde kendimizin bile yapabildiği, hem amelî mevcut hem de aşırı sefalı kaşkariko hamurunu elkızı bile inceleyelim.

Boraks maddesi özellikle çocukların ellerinde oyuncak olarak gezdiğinde dirimlik midein korkunç riskler oluşturabilir. Boraks maddesi geniş çaplı incelendiğinde zararlı evetğu, ve beşer sağlamlığını kötü yönde etkilediği ortaya çıkmıştır.

Şimdi seksiyon açın, her yorumda ad ve e.vardiya çit zahmetinden kurtulun. Seans beğenmek midein bir hesabınız yoksa, peyda etmek dâhilin buraya tıklayın Yorum yazarak Ulusal Gazete Topluluk Kuralları’nı ikrar etmiş bulunuyor ve yorumunuzla alakadar doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu yalnızca başınıza üstleniyorsunuz. Ovalan yorumlardan Ulusal Gazete tek şekilde mesul tutulamaz

Özellikle boraksın yapışmama özelliğinden dolayı dondurma külahı inşaında derunğe eklenmektedir. Lakin bu âdem evladı sağlığı dâhilin son basamak cafcaflı bir durumdur. Ölüme sebebiyet verebilme ihtimali vardır.

Su bağırsakin yürüdüler Yüzyıllardır hikaye aynı Bir Tutarlı Çağ masalı’nda Gent Tek besin grubundan ödün veremeyiz

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında herşey borakslı slime yapımı”

Leave a Reply

Gravatar