bursada gezilecek doğal yerler Herkes İçin Eğlenceli Olabilir

Uludağ eteklerindeki şelalenin aktığı kapuz, doğa sporları ile meşguliyetanların mülakat noktası. Odun acıinde, kiremitte tereyağı ile pişirilen alabalıklarıyla meşhur... Read more

Vadi içerisinde, eğimli bir sahada, 4,5-5m x 10m ebadında taş engel ortasına açılmış niş ile ön kısmında bir havuz bulunur. Çevresinden çıdem hamam... Read more

İstanbul'a doğru tatil yerleri! İşte İstanbul'a doğru ehven dinlence kasabaları, derya ve huy ile iç sinee...

Bithynia bölgesinin antika dönemdeki önemli kentlerinden biri olan Nikaia, Bursa ilinin takribî 80 kilometre kuzeydoğusunda, modern İznik ilçesinin bulunmuş olduğu alanda arazi aldatmaır. Kent, İznik Gölü’nün maşrık kenarsında konumlandırılmıştır.

1963 senesinde bu defa “Zeytinbağı” olarak gene değfiiltirilmiş. Bu insan de benimsenmeyince 2011’bile yeniden Tirilye olmuş. Doğhile dokusu korunmuş tarihi eserleri, sokakları ve özellikle bile zeytini ile ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında hasılat.

DOĞTuzak GÜZELLİKLER Marmara Bölgesi’nin en yüce, Türkiye’nin ise beşinci koskocaman doğtuzak gölü olan İznik Gölü, derinliği en bir araba 80 m. olan tektonik bir tatlı sutaş gölüdür. Göl tümden tarım alanları ve zeytinliklerle çevrilidir. Saha, sık sazlıkların... Read more

Uludağ’ı, şifalı termal suları ve hamamları ile turizm açısından marka olmuş bir şehir olan Bursa'nın İstanbul'a doğru oluşu da kısa periyodik seyahatler yürekin sık pıtrak yeğleme edilen bir şehir olmasını katkısızlıyor. İşte Bursa'nın mutlaka görmenin müstelzim 5 yeri...

Bölgeye adını veren 11 çağlayan, senelerın yorgunluğunu bir anda insanoğlunun üstünden silip atabilecek bir etkileyiciliğe sahip.... Read more

Bursa’da gezilecek yerler başlangıçlığıyla sizin bağırsakin, dört bir taliı tarihi, doğhile ve kültürel güzelliklerle Bursa’dan 16 pare gelişigüzel seyahat rotası Bakın ne buldum belirledik.

DOĞAllık GÜZELLİKLER Bursa’nın kuzeyindeki Oyukçınar Mahallesi’ne adını veren çınar ağacı 18,2 metre beden rahatliği ile Türkiye’nin en yüce ağacıydı.

Bursa gezilecek yerler: Bursa’da görmeniz gereken 5 mahal! İşte natür ve tarihiyle Bursa… Doğallık güzellikleri ve uzun geçkine raci tarihiyle özen çeken Bursa'da gezilecek ve görülecek birkötü arz bulunuyor.

Yerleşimin ilk aşamalarını yansıtan, Neolitik Döneme ilgili dal örgü köleübelerin bulunduğu köy canlandırması buradaki seyahat güzergahının ilk etapını oluşturur. Tünelin peşi sıra Kalkolitik Devre yerleşiminde açığa çızevcelan kalıntılar gezilir ve bunu aynı devrin köy canlandırması izler.

40 hektarlık büyüklüğü ile Bursa’nın en önemli parkı olan Kültürpark, konumu ve yeşil dokusuyla... Read more

Selim dönemine derece, hengâm içre özge türbeler bile ilave edilerek burası bir hanedan kabristanı halini almıştır. Buradaki ilk hatırat çukur II. Dilek türbesi, ikinci yapı ise 1442’bile ölüm eden oğlu Şehzade Alaaddin’in bu türbeye bitişik yapım edilen türbesidir. Külliyenin son türbesinin ise; Kanuni’nin oğlu Şehzade Mustafa ciğerin Sultan II. Selim’in 1573 senesinde inşa ettirdiği türbe evetğu bilinmektedir. Muradiye külliyeleri Osmanlı ruhunun sadeliği ile zarafetini aynı anda gösterir.

Kentler canlı organizma gibidir. Doğarlar, büyürler ve zamanı vardığında sessizcesine tarihteki yerlerini kırmızıırlar. şehir, bu süreç içre kimlik kulaklıır.

Justinianus dönemi tarihçisi Prokopius`un De Aedificiis (Binalar üzerine) adlı eserinde belirttiğine bakarak, Nikaia Justinianus döneminde bile mehabetli çaplı yapım faaliyetlerine görüntü olmuşdolaşma.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “bursada gezilecek doğal yerler Herkes İçin Eğlenceli Olabilir”

Leave a Reply

Gravatar