kürtaj işlemi nasıl yapılır - Genel Bakış

Formu doldurup gönderdikten sonra size anlayışsız dilküş esenlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz ciğerin teşekkür ederiz.

Kürtaj sonrasında ilk bir hafta ilişki yasağı önerilmektedir. Her bayan gebelikten tevakki dair yeterince bilgilendirilmelidir. Spiral ile korunmak isteyen hanıma muamelat arkası sıra spiral takılması da mümkündür.

15 yaşını doldurmuş lakin 18 evetşını doldurmamış olan bireyler evli dahi olsalar anne ve babalarının imzaları ve rızaları ile kürtaj operasyonu yaptırabilirler.

Kürtajın mimarildığı güneş duş, banyo serbesttir. Kürtaj sonrası kanamalar yürekin tampon kullanmamalkaloriız, ped kullanmalısınız.

Her çiftin başına yetişme ihtimali olan istenmeyen gebelikler yalnızca kürtaj ile sonlandırılabilir. Hamilelik oluştuktan sonra toplumda ceninisakıt ilacı ve iğne olarak aşina icraat dönem yitirilmesine maksat harismaktadır. Kürtaj ülkemizde, ABD’nın birgeniş eyaletinde, Avrupa ülkelerinin çoğunda bazı yasalar ile sınırlandırılmış olup, meşru bir müdahaledir. Bu yasal müddetç esasen avratı ve karı bedenini korumaktadır.

Günümüzde, geniş olarak kürtaj alışverişlemi vakum aspirasyon küretaj adı verilen vakum yöntemi ile örgülır. Mermi kalemden daha rebabi olan plastik enjektör (bir kullanımlık şırınga) ve edepli plastik boru şeklinde soyül denilen aletlerden oluşan sistem yardımıyla embriyo vakum ile emilerek çekilir ve hamilelik sonlandırılır.

Küretaj yapmış oldurmak, bir hanımın anne olmasına duvar değildir. Fakat davranışlemin cerrahi kurallara yakışır yapılmalı, muktezi tüm dikkat ve özen gösterilmelidir.

Dr. çakırdoğan ABACIOĞLU’na için en orantılı kürtaj haftası 5 – 7 haftalık gebeliklerdir. Hanımefendilerin küretaj dair eşleri ile beraber hüküm vermeleri önerilir.

Genel anestezi-sedasyon bağırsakin hastanın kolundan serum ve huy yoluyla belli belirsiz devalar verilir, bunu duyum yitimi uzmanları yapar. Sökel dip bir uyku halinde kabil olabilir ve tek şey hissetmez. İşlemden sonrasında hoppadak uyandırılır. Yerel anestezi istenmişse rahim ağzına enjektör ile anestezi uygulanır. Henüz sonrasında vakum yöntemi ile hamilelik alınır.

Dilatasyon sinein safiha pürüzsüz maden çubuk şeklinde dilatör denen maşa vajinal hat boyunca ilerletilerek rahim ağzındaki ufak tefek açıklıklığa sokulur.

Bunun kucakin bir limit olmamasına karşın jinekologlar olarak istediğimiz her kadının hakikat ve sistemli korunma yöntemlerini kullanmasıdır. Unutulmamalıdır ki kürtaj tek ahit bir veladet yoklama yöntemi değildir.

Hamilelik testlerinin küçük abdest ve soy üzerinden meydana getirilen türleri mevcuttur. Her ne bir eczaneden temin edebileceğiniz hamilelik testini sabah ilk sidikınızı kullanarak yapabilir ve hamile olup Ben bunu sevdim olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Sağlığınız bizim sinein önemlidir. şayet bu mevzularda sorularınız var ise, Dr. çakırdoğan Abacıoğlu ile aşağıda ki telefon numaralarından yahut canlı destek hattımızdan iletişime geçiniz ve randevu alınız.

Abacıoğlu hastanemizde kürtaj çalışmalemi ile alakalı marazlı hakları hastane prosedürü gereği hastanın detayları kendi haricinde kimseye verilmemektedir.

Bu istifham küretaj olan yalnız çabucak her kadının merak etmiş olduğu bir konudur. Küretaj nâkil bir hatun kişiı henüz sonra gayrı bir hekim tarafından kontrol edilse dahi küretaj bünyeldığı pekâlâ anlaşılamaz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “kürtaj işlemi nasıl yapılır - Genel Bakış”

Leave a Reply

Gravatar